«

»

paź 23

Dzień Języków Obcych

Od trzech lat uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej uczą się równolegle dwóch języków obcych.

Od 2001 roku we wrześniu obchodzony jest w szkole Europejski Dzień Języków. Gimnazjaliści tego dnia wykonują plakaty promujące naukę języków obcych, które są następnie rozwieszane na szkolnych korytarzach. Nauczyciele przygotowują dla uczniów rozmaite zagadki i zadania. Przeprowadzane są quizy i konkursy, sprawdzające znajomość kultury brytyjskiej i niemieckiej.

W tym roku pani Agnieszka Szubała przeprowadziła z uczniami „akcję plakatową” – dzięki czemu wystrój szkoły zachęcał do nauki języków i poznawania obcych kultur, oprócz tego przygotowała quizy i zagadki językowe, które uczniowie z zapałem rozwiązywali podczas przerw.

Pani Dominika Świder z uczniami klasy IIIb przygotowała legendę „Der Rattenfӓnger von Hameln” (Szczurołap z Hameln) w języku niemieckim. Uczniowie świetnie się bawili oglądając poprzebieranych kolegów pięknie mówiących językiem Goethego. Liczyła się jednak nie tylko zabawa, ale także spostrzegawczość i zrozumienie, gdyż po występie zadawane były pytania o treść  przedstawienia.

Pani Magdalena Góra z uczennicami klasy IIIb oraz uczennicą z klasy IIa przygotowała piosenki angielskie. Uczniów szczególnie zachwyciło wykonanie piosenki „Rolling in the deep” przez Zuzię Rychlewską.

Tegoroczny Europejski Dzień Języków Obcych podobał się wszystkim. To niezwykła motywacja dla nauczycieli by nadal udowadniać młodzieży, że języki obce to okno na świat.